Kali linux Wmware kurulum!!

yazgül

Moderator
Yönetici
GOLD ÜYELİK
[font=Roboto, sans-serif]Merhaba arkadaşlar Debian tabanlı olan [/font][font=Roboto, sans-serif]Kali[/font][font=Roboto, sans-serif] linux'un sanal makıne'ye kurulumunu anlatacam.[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Kali linux nedir?[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Geliştiriclerin çogu bunu bilir,nede olsa linux kernelini kullanıyor elbette duymuşşunuzdur.
[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Live olarak yada harddiskinizede kurararak kullanabılırsınız ama Bu devirde kimse Windows'u ''botnet ağı'' bırakmak istemez.[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Zaten linux'un kerneli hp cihazlarda wifi sorunu çıkarıyor bu yüzden sanal makinede kullanmanızı öneriririm ve asıl nokta şu ki çoğu kişi normal iso yu kurmaya çalışırken sanal makine de siyah ekran hatası alırlar işte bu yanliş....[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Kali[/font][font=Roboto, sans-serif] normal şartlarda sanal makinede çalışmaz.Fakat offensice security istek uzerine wmware ve virtual box için özel dosyasını çıkarttılar.[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Bende sizinle paylaşmak istedim.[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Kali[/font][font=Roboto, sans-serif] linux'un yapamayacağı hiç bir şey yoktur!!![/font]

[font=Roboto, sans-serif]Size en basit örneğini vereyim''Kıramayaçağı wifi şifresi,backdoor atamayacağı bilgisayar sistemi yoktur''[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Evet kuruluma geçiyorum.
[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Wmware pro 12.1 [/font]

[font=Roboto, sans-serif]Wmware programını kurduğunuzu düşünüyorum.....[/font]

[font=Roboto, sans-serif]
[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Evet şimdi gerekli olan dosyaları indirelim..[/font]

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
[/font]

[/font]

için olan editide kullanabilirsiniz arkadaşlar ben şahşen wmware tercih ediyorum..[/font]

[font=Roboto, sans-serif]İndirdiğimiz rarı 
 proğramı ile açalım.[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Fotoğrafta belirttiğim dosyaya çift tıkladığınızda Wmware ayarlarını otomotik olarak yapıcaktır.[/font]

[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Wmware otomatik olarak açılaçaktır. ''Power on this virtual machine '' yazan yere basarak çalıştırabilirsiniz...
[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Kullanıcı Adı ''root'' şifre:''toor''dur.[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Evet buyrun siber dünyanın Katili ellerimizde...[/font]

[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Kali sisteminde 300'e yakın pentest aracı bulunmaktadır.Google'da bulamıyabılırsınız yinede bir araştırın istiyen olursa mailden eğitim setlerini atabilirim.
[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Not:Bios'unuzun ayarlarından ''Modern virtualazation''u Enableye getirin.[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Aksi takdirde sanal makine çalışmaz.[/font]

[font=Roboto, sans-serif]Saygılarımla...[/font]