Neler yeni

GENEL Milli elektroşok silahı Wattozz duyuruldu!

yazgül

Moderator
Yönetici
GOLD ÜYELİK
#1
Dünya genelinde binlerce polis tarafından kullanılan, uzaktan elektroşok Taser'in tahtını sallayacak olan Wattozz ilk kez görüntülendi.
Milli enerji silahı Wattozz duyuruldu!

Aselsan yeni silahıyla rekor kırdı!

Albayraklar Savunma A.Ş tarafından geliştirilen, milli enerji silahı Wattozz'un görselleri bugün kamuoyu ile paylaşıldı. En büyük rakibi Taser'in tahtına son vermeyi hedeflen Wattozz, barındırdığı özelliklerle de dikkat çekiyor.
WattozzSida projesiyle ön plana çıkan savunma şirketi, yeni elektroşok silahının dünya lansmanını yapmayı planlıyor. Lansman konusuyla önemli açıklamalarda bulunan Adnan Albayrak; ''Türkiye piyade tüfeğini bile yabancı lisans altında üreten bir ülkeyken son 15-16 yılda her şey değişti. Artık dünya helikopter, insansız hava aracı gibi ağır silahlar satan bir ülke haline geldik. Ürettiğimiz Wattozz Enerji Silahı da bunun en büyük göstergelerinden biridir. Biz Amerika'dan daha iyisini yapabiliyoruz. Silahımız tamamen farklı bir teknoloji ve yüzde yüz yerli malzeme ile üretildi. Dünyada bir eşi ve benzeri daha bulunmuyor. Bu gelişmiş silahın tüm emniyet güçleri tarafından kullanılmaya başlanması ile dünyada ateşli silah kullanımının azalacağını, ölüm ve ağır yaralanma gibi istenmeyen durumlalrın önüne geçileceğini düşünüyorum'' açıklamalarında bulundu.
Milli elektroşok silahı dünya pazarına açılacak!

Taser'in sicilinde pek çok ağır yaralama ve ölüm olaylarının yaşınmasından dolayı yeni bir elektroşok silahı arayışında olan polis teşkilatlarına, yerli silahımız önerilecek. Bu sayede ülkemize büyük bir döviz girdisi sağlamak isteyen savunma şirketi, diğer savunma teknolojileri üzerinde de çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirtti.
The post Milli elektroşok silahı Wattozz duyuruldu! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.

Okumaya devam et...
 
Üst